Сорти винограду 

1-V-6 Канада

1-V-6 Канада.-min.JPG1-V-6 Канада-min.JPG

9-9

9-9-min.JPG

FVV-4-1

FVV-4-1 - столова гібридна форма винограду, раннього терміну дозрівання, 115-125 днів. Дозріває на початку серпня. Грона середні, масою 300-500 г, гіллясті, пухкі. Ягоди дуже великі, овальні, 28 x 22 мм, середньою масою 6-9 г, бурштинового кольору,  відчувається легкий мускат. М'якоть ягід м'ясисто-соковита. За зовнішнім виглядом гібридна форма схожа на батьківський сорт Талісман, тільки має більш ранній термін дозрівання, більш сильний мускат. Грона і ягоди дрібніші, ніж у Талісмана. Тип квітки функціонально-жіночий. Сила росту кущів дуже велика. Пагони визрівають добре. Укорінюваність живців дуже хороша. Плодоносних пагонів 50-55%, число грон на втечу 0,9-1,1. Навантаження 30-40 вічок. Морозостійкість вивчається, орієнтовно близько -24 -25 ° С, ГФ винограду FVV-4-1 середньо стійка до мілдью, не стійка до оїдіуму, стійка до сірої гнилі. Транспортабельність хороша.

N.N.-італійський

N.N.-італійський  N.N.-італійський1

Андрійчик (Італійський Н.Н.) - столова форма винограду,  завезена з Італії у 2013 році. Рання форма дозрівання. Кущ сильно загружається.  Вага гроно 1000-1500г, іноді сягає до 2,5 кг.  Колір ягоди білий, круглої форми, з легким мускатним присмаком. Шкірка тонка, при їжі не відчувається. Стійкість до хвороб висока. Транспортабельний. Ягода зберігається довго до 15 днів. Морозостійкість -25°С.

O.R.M.

O.R.M.1 IMG_5976-min.JPG

PR-D-05-65

PR-D-05-65

PR-D-05029

PR-D-05029

Stout Sidlis

stout sidlis-min.JPG

Z-10

z-10-min.JPG

ZNATDAN

ZNATDANIMG_5979-min.JPG

Європлевен (Плевен Європейський)

Сорт болгарської селекції. Кущ сильнорослий, досить раннього терміну дозрівання (10-15 серпня). Грона великі (500-1000 г) Циліндроконічні форми, помірної щільності. Ягоди круглі, білого кольору, вагою 7-10 г, м'ясисті, гармонійного смаку. Сорт бистроплодний, високоврожайний, вимагає нормування врожаю. Хворобами не піддається. Вимагає укриття на зиму та обрізки.

Єлизавета

elazeveta -min.JPG

Ізюминка рання

izyumunka rannya-min.JPG

Італійський Мускат (н/н)

Н.Н.-італійський

Сорт винограду завезений з Італії у 2013 році.

Особливості сорту: рання форма дозрівання, ягода біла, кругла, з легким мускатним присмаком. Шкірка тонка, їстівна. Кушч сильно нагружається. Вага грони до 2,5 кг. Стійкість до хворіб висока. Морозостійкість -25. Транспонтабельність висока. Ягода зберігається довго (до 15 днів). 

Августин

Виноград Августин відноситься до ранніх столових сортів винограду,  виведений при схрещуванні сортів Плевен і Віллар блан. Виробник: Болгарія, НІІВіВ м. Плевен. Також відомий під іншими назвами V25/20, Плевен Стійкий та Феномен. Кущ сильнорослий, плодоносить в серпні протягом 2-3 тижнів. Грона дозрівають в середині серпня, хоча перші паростки з'являються тільки наприкінці липня.  Грона винограду досить велика - від 250г до 1 кг, конічної форми. Щільність грон - середня. Ягоди винограду великі - розміром 2,7 x 1,8 см, масою до 5 грам, а при хороших умовах і правильному догляді розмір виноградних ягід сягає ще більших розмірів. Шкірочка ягід міцна, а м'якоть – щільна.  Форма ягід - овальна, правильна. Колір - білий, на сонці трохи просвічуються, саме це і надає гронам винограду Августин ошатного і яскравого вигляду. Смак ягід - солодко-кислий, цілком гармонійний. Виноград відрізняється високими показниками товарності і транспортабельності. Грона дозрівають одночасно і добре зберігаються на кущах. Урожайність дорослого куща - 110-140 ц / га. Виноград Августин у початківців виноградарів вважається одним з найкращих і надійних стільників винограду. Стійкістю перед захворюваннями кореневої системи, а також грибковими хворобами, надійністю і простотою у вирощуванні.  Сильнорослі кущі винограду дозволяють вирощувати його як прикрасу для альтанок. Морозостійкість  до -23°С. 

Адамас

adamas.-min.JPGadamas-min.JPG

Адмірал

admiral-min.JPG

Адютант

adutant-min.JPG

Академік

akademik.-min.JPGakademik-min.JPG

Академік – столовий сорт винограду,  успішно виведений співробітниками українського НІВіВ «Магарач» шляхом схрещування сортів Рішельє і Подарунок Запоріжжю. Йому притаманні ще такі назви: Академік Авідзба і Пам'яті Дженеєва. Термін дозрівання ранній. Від появи бруньок  до збору ягід проходить 115 днів. Ця цифра може варіюватися в залежності від регіону зростання. У теплих районах скуштувати смачні ягоди можна в першій половині серпня. Високорослий кущ утворює потужну крону. Гладкі листя різьбленою формою мають невелику шорсткість на внутрішній стороні. У гібрида двостатеві квітки, тому він не потребує додаткового запилення. Грону мають середньої рихлості, можуть досягати маси в 1 кг. Ягоди розміром 3,5×2 см. Витягнуті, конусоподібні, темно-фіолетові ягоди, покриті матовим світлим нальотом. Шкірочка дуже тонка і майже не відчувається на смак. М'якоть дуже щільна, хрустка. Кісточки в ягодах відсутні. Смак даного сорту відрізняється вишуканістю і порадує самих вибагливих гурманів своєю палітрою відчуттів.  Вишневі відтінки в винограді переплітаються з мускатно -шоколадним смаком. Виноград має хороші товарні характеристики. Він довго зберігає форму і зовнішній вигляд, переносить тривалу транспортування при правильному зберіганні. Стійкість до гібридних захворювань середня, вимагає профілактичних обробок. Морозостійкість до -24°С.

Антошка

antoshka-min.JPG

Антошка - столовий сорт винограду, з селекції ВНДІВіВ ім. Я.І. Потапенко, отриманий при схрещуванні сортів Талісман і Біле Диво. Ранній термін дозрівання 110-115 днів. Кущі сильнорослі.  Лоза визріває рано і якісно. Квітка двостатеві.  Грона циліндроконічної форми, велика, масою 600-1000г, помірної щільності. Ягоди добре розвиваються і не деформуються, трохи витягнутої форми, розміром 33х22мм, вагою 7-10г, біло-зеленого кольору, при повному дозріванні красивого жовтуватого. М'якоть м'ясиста, соковита, з простим гармонійним смаком і виноградним ароматом. Шкірочка щільна, але при вживанні на смакові якості не впливає. Цукристість 18,1-19,9 г/100см³, кислотність 5,5-5,9 г/дм³. Обрізання застосовують довгу і середню. Транспортабельність грон висока, не ушкоджуються під час перевезення, міцно тримаються на плодоніжки. Стійкість до мілдью, оїдіуму 2,5 бала, сірою гниллю уражень не було. Морозостійкість до -25°С.

Аркадія

Arkadiya

Аркадія — столовий сорт  винограду.  Виведений при схрещуванні сортів Кардинала і Молдови  в Інституті виноградарства та виноробства імені В. Є. Таїрова. Завдяки цим чудовим сортам Аркадія придбала стійкість до різних умов навколишнього середовища, а також шкідників і отримала чудову якість винограду. Раннього терміну дозрівання, 115 днів. Сорт високоврожайний, сильно або середньо рослий. Живці даної рослини мають сильну кореневу систему.  Плодоносність пагонів становить 55-75%. Дозріла грона сорту Аркадія характеризується щільною структурою, її середня маса грон становить 500-700 грам, проте деякі можуть досягати ваги в 1,5-2 кг. Сорт Аркадія має велику, часто розгалужену грону, її форма конічна або циліндрична з лопатями.  Ягоди винограду найчастіше мають яйцеподібну форму, в діаметрі - від 2,3 см. і вагою - 7-15 гр., білого або жовто-зеленого кольору. М'якоть соковита і м'яка з  щільною і  тонкою шкіркою, тому вони добре транспортуються. Смак винограду досить легкий і не нав’язливий, в основному завдяки низькому вмісту цукру на рівні 15% і низькій кислотності 5 г / л. При повному дозріванні з'являється приємний мускатний аромат.  Сорт винограду Аркадія стійкий до захворювань, при проведенні необхідного обприскування кущів фунгіцидами практично не уражається мілдью і оїдіумом. Морозостійкий, може витримати зниження температури до  21 °С.

Арні

arni-min.JPGarni.-min.JPGarnii-min.JPG

Атос

atos-min.JPG

Аюта

auta-min.JPG

Білий Хрусталь

biluy hrustal-min.JPG

Білосніжка

bilosnishka.-min.JPGbilosnishka-min.JPG

Багровий

IMG_5982-min.JPG

Багровий  - столова форма винограду, дуже раннього терміну дозрівання, 100-110 днів. Кущі сильнорослі. Квітка двостатеві. Грона дуже великі, середньо-пухкі, маса 600-900 г. Ягоди дуже великі, рівні 35-36х25-26 мм, соскоподібної форми, рожевого кольору. М'якоть м'ясисто-соковита, гармонійного смаку, хрустка шкірка при їжі не відчувається, ароматна з легким мускатом. Цукристість 21-23%, кислотність 5-6 г/л. Урожай може довго зберігається на кущах, не втрачаючи своєї якості. Укорінення живців Багрового хороша, пагони визрівають рано і добре. Обрізка лоз 6-8 очок, навантаження 35-40 очок. Дуже висока стійкість до мілдью, оїдіуму, сірої гнилі. Хороша товарність і транспортабельність. Морозостійкість -25 ° С.

Бажена

Бажена

Бажена - гібридна форма винограду, раннього терміну дозрівання 100 - 110 днів. Була отримана селекційним шляхом Загорулька В.В. гібридизації сортів Подарунок Запоріжжю і Аркадія. Квітка двостатеві. Кущі мають пишну форму з середньою величиною листя яскраво зеленого кольору. Раннє дозрівання наступає ближче до середини серпня. Від вегетації до збору врожаю проходить приблизно 115 діб. Грона дуже велика, середньою вагою 700-1.5 кг, при нормуванні врожаю можна домогтися більших до 2,5 кг. Великого розміру грона, конусоподібної форми мають середню щільність. Рівень цукру досить великий, кислоти небагато.  Зовнішні форми ягідок: злегка витягнуті, великі - до шести сантиметрів, вагою в середньому близько 18-19 м, жовтувато-зеленого кольору. Тонка, ніжна шкірка практично не відчутна в момент їх вживання в якості їжі. М'якоть щільна, соковита, має насичений аромат і залишає після смак солодкої черешні. Сорт має велику стійкість ягід до розтріскування, тому виноград весь сезон виглядає вельми привабливо зовні. На відміну від будь-якого іншого сорту, Бажена має велику стійкість до поразок грибковими хворобами (мілдью, оїдіум та інші). Стійкість до мілдью, оїдіуму 3 - 3,5 бала. Морозостійкість  до -24 ° С. Виноград сорту Бажена можна транспортувати на досить великі відстані. Завдяки своїм унікальним якостям добре зберігає свою форму і зовнішній вигляд.

Байканур

baykanur-min.JPG

Байконур  - столова гібридна форма винограду селекції Павловського Є.Г., виведений при схрещуванні Талісман та Красуня. Термін дозрівання ранній, 105-115 днів. Кущі сильнорослі. Квітка двостатеві. Грона велика, циліндроподібної форми, іноді бувають з крилами, середньої пухкості, масою 1000-1500г. Ягода дуже красива, за рахунок своєї подовженої соскоподібні форми, довгою 4-5 см і масою 12-15 грам. Колір ягід темно-фіолетового кольору. Шкірочка червоно-фіолетова, котра рветься, при їжі не відчувається. Забарвлення розподілена по ягоді рівномірно. Є щільний восковий наліт. М'якоть дуже хрустка і м'ясиста, з 1-3 насінням. Смак гармонійний, багатий, з вишуканими фруктовими нотками, цукристість  -  19-20%. Зміст кислоти в стиглому стані не більше 8 г / л. Грона циліндроподібної форми, іноді бувають з крилами, середньої пухкості - ягоди в них не стискаються і не лопаються. Урожайність форми висока, потребує нормуванні урожаєм. Осами не пошкоджується. Транспортабельність винограду дуже хороша. Можна перевозити на досить великі відстані. Товарні якості чудові. Стійкість до мілдью, оїдіуму, сірої гнилі на рівні 2,5-3,0 балів. Морозостійкість до -23°С.

Блек-Грант

Блек гранд - столовий сорт винограду канадської селекції. Дозріває на початку вересня. Кущі великої сили росту, зі своєрідним звисаючим листям. Квітка двостатева. Грона пухкі, масою 500-800 г, ягоди овальні, середньою масою 8,6 г, темно-сині, гармонійного приємного смаку зі сливовими нотками. Шкірочка щільна, м'якоть м'ясисто-соковита. Має високу стійкість до мілдью, стійкість до оїдіуму середня, морозостійкість до -24 С.

Виноград сорту Блек гранд, ми рекомендуємо обов'язково  вкривати на зиму!

Блю-Мускатель

blu-muskat

 Високопродуктивний універсальний сорт винограду . Сорт ранньо - середнього терміну дозрівання ( 125 днів ) . Кущі сильнорослі . Гроно велика . Ягода чорна , округла з мускатним ароматом . Врожайність середня . Невибагливий до місця посадки . Може пошкоджуватися осами . Сорт досить стійкий до грибних заболваніям : мілдью і оїдіуму . Виноград використовується для вживання в свіжому вигляді , приготування червоних мускатних вин з сильним ароматом.

 

 

 

Колір - темно-синій

Термін дозрівання - надранній

Вага грона - 300 гр

Розмір ягоди - 15х15 мм

Морозостійкість - 26

Хворобостійкість - 2

Брестовиця

brestovuczya-min.JPG

Віва-Айка

Vitobija

Вікінг

Вікінг - столова гібридна форма винограду, отримана при схрещуванні сортів ЗОР-1 і Кодрянка.  Дуже раннього терміну дозрівання, 105 - 110 днів. Кущі сильнорослі. Листя великі, середньої розсічені, з відкритою черешкова виїмкою. Визрівання лози раннє і повне. Квітка двостатеві. Грона винограду Вікінг великі, масою 600-900г конічні, середньо-пухкі. Ягоди великі, розміром 22мм x 34мм, вагою 6-8 г і більше,  соскоподібні, темно-синього кольору. М'якоть ягід щільна. Смак гармонійний. Шкірочка ягід при їжі не відчувається. Цукристість ягід - 16%, кислотність - 4-6 г / л. Здатні зберігатися на кущах до кінця вересня. Транспортабельність висока.  Стійкість захворювань до оїдіуму 3 бала  і мілдью 3,5-4 бала, порівняно низька. Морозостійкість - 21 ° С.

Віконт-Ванюша

Ванюша – столова гібридна форма винограду селекції Крайнова В.Н. Ранньо-середнього терміну дозрівання 115-125 днів. Кущі великої сили росту. Квітка двостатеві. Грона великі і дуже великі, масою 1000-2000г, іноді до 2кг, циліндроконічної форми. Ягоди дуже великі, розміром 32х28 мм, округлі або слабо овальні, середньою масою 12-19 г, зелено-жовтого кольору. При повному дозріванні ягоди набувають рівномірне бурштинове забарвлення, іноді з рожевим відтінком. М'якоть середньо щільності, соковито-м’ясиста  з приємним сортовим злегка мускатним смаком. Товщина шкірки середня, при їжі не відчутна. Смак гармонійний. Цукристість накопичує добре. При перегріванні ягоди можуть обсипатися, не тріскають. Уражаються осами середньо. Рекомендується довга обрізка 8-10 очок, з навантаженням очками 30-35, пагонами 22-24 на кущ. Відрізняється високою врожайністю і високим виходом товарного винограду. Транспортабельність гарна. Стійкість до мілдью, оїдіуму 2,5-3 бали. Морозостійкість -24°С.

Віктор

Viktor

Віктор - столова гібридна форма винограду, отриманий селекціонером-аматором Крайнова В.М. від схрещування сортів Талісман і Кишмиш променистий. Термін повного дозрівання для даної форми становить 100-105 днів. Характерна велика сила росту пагонів і високе визрівання лози, більше 2/3 довжини. Квітки обох статей, добре запилюється. Грона великі, середньої щільності, масою 600-1000 г. Сорт винограду Віктор має дуже великі ягоди, масою 9-14 г, овальної форми, видовжені із злегка загостреним кінчиком, колір від рожевого до темно-червоно-фіолетового (при повному дозріванні). М'якоть середньої щільності. Смак гармонійний, приємний. Шкірочка середньої товщини, але при їжі абсолютно не відчувається. Урожайність стабільно висока, 6 кг і більше з однієї рослини. Ступінь пошкодження осами середня. Допустиме навантаження вічками для однієї рослини 30-35, пагонами - 22-24, за умови що площа живлення становить 4-6 м2. Лоза визріває добре, але сприйнятливість до оїдіуму дає про себе знати. Без своєчасної обробки є ризик ураження лози і поганого визрівання. До решти відомим захворювань як мілдью і сірої гнилі стійкий добре. При надлишку вологи в дощові часи ягода не розтріскується і не загниває. Має підвищену морозостійкість, витримуючи пониження температури до -23 °С.

Віолета

violetta -min.JPG

Віолетта – столова гібридна форма винограду, виведена селекціонером І.Н. Воронюк, при схрещуванні  Подарунок Запоріжжю і Пам’яті Негруля. Термін дозрівання надранній. Сила росту дуже сильна. Витяг з два грона на лозу. Лоза визріває добре.  Грона велика, масою 900-1500г. Ягода велика, свого роду подовжений овал, синього кольору, масою 10-15г. М'якоть соковита, але не водяниста, смак гармонійно-приємний. Шкурка начебто міцна на вигляд, але розжовується легко. Стійкий до захворювань. Морозостійкість до -24 °С.

Ватікан

vatikan-min.JPG

Ватра

Vatra

Ватра - столова гібридна форма селекції Павлія Богдана Михайловича.  Форма дуже раннього або раннього терміну дозрівання. Пагони великої сили росту. Визрівання пагонів дуже гарне, практично на всю довжину більш ніж на 4/5 приросту. Обрізка середня на 6-8 очок. Живці вкорінюються добре.  Квітка двостатеві, запилюється добре без горошіння.  Грона великі, конічні, середньої щільності або щільні, середньою масою 600-800г., часто крилаті. Ягоди великі розміром до 26х22мм, слабоовальні або круглі,  червоного або темно-вишневого кольору з  приємним гармонійним смаком  та з насиченими тонами. М'якоть м'ясисто-соковита. Консистенція ягід щільна, але при їжі не відчувається. Розтріскування ягід не спостерігалося. Грона винограду Ватра можуть довго зберігатися на кущах без втрати якості, накопичуючи цукор до 22%, кислотність - 6-8л. Кущі сильнорослі. Навантаження урожаєм витримує добре. . Морозостійкість підвищена, в зимовий час витримувати зниження температури до -27С. Стійкість до захворювань висока.

 

Верона

IMG_5969-min.JPG

Верона – столова гібридна форма винограду селекції В.У. Капелюшного, який отримав назву на честь італійського міста. Середнього терміну дозрівання 115-120 днів. Виноград сильнорослий, кущі часом виростають до 3 метрів . Квітка двостатеві. Грона дуже великі 800-1200 г і більше, ошатні на довгій ніжці. Ягоди білі, при повному дозріванні янтарно-жовті з проявом блідо-рожевого відтінку, дуже великі 36 х 23 мм, вагою 12-18 г, м'якоть м'ясисто-соковита, гармонійного смаку, цукристість висока, без горошіння. Довго зберігається на кущах, не втрачаючи товарного якості. Пагони визрівають рано і добре. Придатна для короткої обрізки на 2-4 вічка Стійкість Верони до мілдью, оїдіуму - 3,0-3,5 бала і сірої гнилі, можливо, дещо підвищена. Морозостійкість до -24 ° С.

Водограй

Водограй – столова форма винограду, отриманий В. В. Загорулько при схрещуванні сортів Аркадія і Кишмиш променистий. Термін дозрівання ранньо-середній. Період вегетації становить 120-125 днів. Визрівання пагонів хороше. Визрілий однорічний пагін світло-коричневого кольору. Квітка двостатева. Сорт винограду Водограй відрізняється рожевими ягодами сосковидної форми. Довжина ягід становить 28-34 мм, при ширині 18-20 мм, масою 7-9г. М'якоть з мускатним ароматом, м'ясисто-соковита. Фарбування ягід залежить від сонячної експозиції грона, рожевий колір з'являється в першу чергу на гострих кінчиках ягід. Грона масою 500-700г. Вегетативні пагони пофарбовані в червоно-зелений колір. При обрізанні на лозі рекомендують залишати 4-8 пучків. Виноград Водограй стійкий до мілдью, але вимагає профілактичних обробок фунгіцидами (Ридоміл, Тілт-250). Витримує морози до -21 ° С.

Восторг

vostorg

Восторг - столовий сорт винограду, виведений в штучних умовах. Йому притаманний досить високий рівень врожаю, період  дозрівання становить  120-125 днів. Кущі високі, рідше середньорослі, з потужним стовбуром. Плодоносних пагонів 65-85%. Дозріла гроно винограду Восторг має щільну структуру і вагу до 500-700г., при невеликому навантаженні на кущ (близько 30 вічок на дорослий кущ) їх вага може досягати 1-1,5 кг. Виноград має велике гроно, найчастіше конічної форми, частина їх характеризується розгалуженою структурою. Кожна ягода має овальну форму, діаметром в 2,7 см і вагою приблизно 6-7 грам, приємного білого кольору з золотистим загаром з сонячної сторони. Ягода з хрусткою і соковитою серцевиною, шкірка у винограду досить щільна, але легко розжовується. Цей сорт характеризується високим вмістом цукру на рівні 19-26%, кислотністю 5-9 г / л. Виноград може зберігатися в перебігу півтора місяців без втрати товарного вигляду, аромату і форми. Добре транспортабельний. Живці швидко вкорінюються, також Восторг позитивно реагує на збільшення дози мінеральних добрив і підживлення. Листя і пагони добре стійкі до оїдіуму, мілдью і сірої гнилі,  але погано протистоїть філоксері. Необхідно двічі в сезон проводити обприскування кущів фунгіцидами. Характеризується  високою морозостійкістю  -25 ° С.

Герцог

gerczog-min.JPG

Герцог - столова гібридна форма відомого виноградаря любителя Бурдака А.В., отриманий при схрещуванні сортів винограду Талісман і Хаджі-Мурат. Раннього терміну дозрівання 115-125 днів. Кущ в корені-власних саджанцях сильнорослий,  лоза визріває добре. Квітка  двостатеві. Грона подовженої форми, середньої щільності, дуже велика, масою 700-1500гр., іноді до 2кг.  Ягоди великі розміром 36х26 мм, масою 15-18г, овальної форми, темно-фіолетового забарвлення  з синім нальотом. М'якоть ягоди соковита і м'ясиста з приємним гармонійним смаком. Шкірочка - щільна, але при їжі не відчувається.  Ягоди відмінного товарного вигляду з дуже високими смаковими характеристиками. Транспортабельність висока.  Обрізка лози плодоношення на 6-8 нирок, а навантаження на кущ складає 25-30 нирок. Пагони - потужні, визрівають добре. Стійкість до мілдью, оїдіуму на середньому рівні. Але так як гібридна форма відносно нова, то вимагає додаткового вивчення. Морозостійкість до  -23 °С.

Голубок

Вивели в Українському НІІВіВ ім. В. Е.Таірова. Відноситься до групи ранніх сортів, що вимагають не менше 24 ° С. Ягоди, багаті дубильними і фарбувальними речовинами і використовуються для виноробства і отримання соків.

Лист середній, округлий, майже цілісний або трилопатевої. Платівка аркуша воронковидна. Верхня поверхня сітчасто-зморшкувата, нижня без опушення. Квітка двостатева.

Гроно середня, конічна, середньої щільності. Середня маса 90-110 р. Ягода середня і дрібна, округла, чорна з інтенсивно забарвленим соком. М'якоть соковита. Насіння дрібні.

Виносить морози до -24-25 ° С до грибкових хвороб стійкість підвищена.

Граф Монтекрісто

graf montekristo-min.JPG

Граф Монте Крісто  - столова форма винограду з селекції В.У. Капелюшний, отриманий при схрещуванні сортів  Талісман і Різамат. Ранньо-середнього терміну дозрівання, 115-130 днів. Кущі великої сили росту. Квітка двостатеві. Грона дуже великі, конічні, масою 800-1200г. Ягоди великі, розміром 30х36мм, вагою 25-30г, вирівняні в грона, овальної форми, щільні, кольору бордо при повній зрілості, можливий темно-червоний колір. Через світлого матового нальоту на етапі зрілості здаються бузковими, більш світлими, ніж є насправді. М'якоть ягід м'ясиста, шкірка помірно щільна, з'їдається, ароматна з хорошим зберіганням цукру. Цукристість ягід - 19%, кислотність - 6-7 г/л. Визрівання пагонів дуже гарне. Відсоток укорінюваності живців високий. Навантаження на кущ 30-35 очок, обрізка 6-8 очок, але дає непоганий урожай при короткій обрізці 4-6 очок. Урожай довго зберігається на кущах, не втрачаючи товарних якостей, горошіння не спостерігається.  Стійкий до мілдью і оїдіуму. Морозостійкість -24°С.

Довгожданний

dolgojannuy-min.JPG

Довгоочікуваний – столова гібридна форма винограду, виведена Крайновим  В.Н.  Дуже раннього періоду дозрівання 105-116 днів. Пагони добре визрівають. Квітки добре запилюються. Врожайність висока, стабільна. Навантаження рослини очками 30-35. Навантаження рослини пагонами 22-24 при площі живлення 4-6 метрів квадратних. Обрізка лози плодоношення довга, 8-10 очок. Пагони визрівають добре, живці легко вкорінюються, сумісність з підщеп хороша. Грона великі 700 -1500г., конічні, середньої щільності або пухкі, не схильні до горошіння. Ягоди великі, 7-12 грам, соскоподібні або подовжено-сосковидні, прозоро-білі, при повному дозріванні з бурштиновим відтінком, гармонійного смаку, м'яко сім'яні, яке може посилюватися одне насіння або насіння взагалі відсутні. М'якоть середньо щільна, дуже приємного сортового смаку, шкірка при їжі не відчувається. Стійкість до грибних захворювань 3-3,5 бала. Товарність висока. Осами пошкоджується в середньому ступені. Морозостійкість до -23 °С.

Емігранд

emigrand-min.JPG

Емігранд – столова гібридна форма винограду, з селекції  Бурдака А.В. , отримана в результаті схрещування Кеша і  Віва Айка. Раннього терміну дозрівання 100 - 110 днів. Кущі сильнорослі, двостатеві. Пагони великої сили росту, визрівання лози високе. Накопичення цукру відбувається досить швидко. Гроно велика маса 900-1500г,досить довго зберігаються на кущі.  Форма циліндра з конусом.  Колір білий з жовтим відливом, при повному дозріванні янтарно жовті, покриті легким восковим нальотом. При зайвому сонці стають прозорими. У ягодах присутні 2-3 кісточки. У дощову пору року не розтріскуються, до горошіння не схильні.  Дуже великі, розміром 33-26 мм,  масою 20-30г.  Гармонійний смак прекрасно поєднує в собі мускатний аромат з квітковими тонами. М'якоть соковита, м'ясиста. Шкірочка міцна, але ніжна, з'їдається, яка не відчувається при їжі. Ягоди не приваблюють оси. Стійкість до грибкових захворювань підвищена. Транспортабельний. Морозостійкість до - 24 °С.

Еталон

etalon 1-min.JPGetalon-min.JPG

Еталон — столова гібридна форма винограду ранній з селекції  Євгена Павловського, отримана  в результаті схрещування Красуня і Талісман. Термін дозрівання ранній або дуже ранній. Період вегетації становить 100-105 днів від моменту розпускання бруньок і може змінюватися в залежності від умов зростання. Кущі великої сили росту. Квітка двостатеві. Обрізка лози плодоношення - середня, на 6-8 нирок, для дорослого куща досить 30-40 нирок.  Грона циліндричної форми, середньо-пухкої структури. Вага грона становить 800-1500г. Урожайність висока і кущ потребує нормування. Ягоди мають подовжену форму і темно-фіолетовий колір з бордовим відтінком. Вага ягід коливається від 8 до 12 грам, окремі до 15 грам відповідно. Схильний до високого накопичення цукру 20-21%.  М'якоть щільна та соковита, хрумтить під час вживання. Має насичений, гармонійний, солодкий смак плодів , присутня  трохи терпкість . Плоди винограду добре переносять транспортування і зберігають гарний зовнішній вигляд впродовж довгого часу. За рахунок щільної м'якоті навіть перестиглі ягоди не тріскаються. Стійкість до відомим захворювань вище середньої, близько 2,5-3 балів. Морозостійкість до -25 °С.

Забава

zabava-min.JPG

Золотий Велетень

Золотий Велетень

Изумление

izumlenie -min.JPG

Ізумлєніє – столова гібридна форма винограду з селекції В.М. Білаша, отримана при схрещуванні сортів Вікторія,Сюрприз Білаша та суміші пилку.  Надраннього терміну дозрівання, від розпускання бруньок в очках до дозрівання ягід 90-100 днів. Пагони великої сили росту. Визрівання лози  більш ніж на 4/5 приросту. Живці вкорінюються добре. Квітка двостатеві. Грона великі, конічні або циліндричні, середньої щільності або пухкі, масою 500-900г і більше. Ягоди великі і дуже великі, овальної  або яйцевидної форми, вагою 10-12г, червоного кольору. Шкірочка ягід середньої товщини, розтріскувань не спостерігалося. М'якоть м'ясисто-соковита або соковита. Смак сортовий, дуже приємний з декількома тонами, дивовижний. Стійкість до мілдью, сірої гнилі – висока, оїдіуму - вище середньої. . Морозостійкість до -29°С.

Капітан

kapitan-min.JPG

Катруся

katrusya

Катруся – столова гібридна форма винограду  селекції Богдана Михайловича Павлія. Раннього терміну дозрівання.  Пагони великої сили росту. Лоза визріває дуже добре. Живці вкорінюються дуже добре. Квітка двостатеві. Грона великі і дуже великі, конічної форми, середньої щільності, масою до 600 - 1200г. Ягода яйцевидної форми, білого кольору,  розміром  до 32 - 26 мм. Шкірочка ягід дуже тонка, жовтого кольору, на сонці - ніжно лимонний відтінок.  М'якоть м'ясисто-соковита, ніжна, але не водяниста. Смак дуже гармонійний, з приємним мускатом. При перезріванні ягід мускатний присмак посилюється. Розтріскувань ягід не спостерігалося. Ягоди можуть пошкоджуватися осами.
Непогана стійкість до мілдью, оїдіуму, сірої гнилі та антракнозу вище середньої.  Морозостійкість -21ºС.

Катруся Каховська

katrysya kahovska-min.JPG

Катруся Каховська – столова гібридна форма винограду з селекції Щенніков О.Н.. Раннього терміну дозрівання. Квітка двостатеві. Плодоносність пагонів висока до двох суцвіть на втечу. Визрівання лози гарне, раннє, визріває майже на всю довжину приросту. Сила росту потужна. Гроно велика, пухка, вагою 500-1000г. Ягода дуже велика, подовжено-овальної форми часто з загостреним кінчиком. Середньою вагою 15 – 20г і більше. Колір малиново-рожевий, іноді з жовтим кінчиком, що надає ягоді особливу привабливість. М'якоть м'ясиста, смак гармонійний, з присмаком тропічних фруктів. Шкірочка при їжі не відчувається.  Цукристість  висока.  Урожай здатний тривалий час зберігатися на кущах. Транспортабельність дуже висока. Форма придатна для тривалого зберігання. Стійкість до хвороб 2,5-3 бали. Морозостійкість -23 °С.

Киш-миш Ілонка

Kysh-mysh IlonkaIMG_5977-min.JPGIMG_5978-min.JPG

Колір: біло-рожевий. Дуже смачна киш-миш-на форма винограду. Дуже високий вміст цукру. Шкірка їстівна, ягода хрустка. Грона дозріває рівномірно. Форма винограду високо урожайна. Раннього терміну дозрівання (110-115 днів). Може довго "висіти" на кущі.З легким присмаком мускату.

 

Киш-миш Афродіта

kush-mush afrodita-min.JPG

Афродіта - безнасінний столовий сорт винограду, виведений болгарськими селекціонерами. Раннього  терміну  дозрівання 110-115 днів. Грона великі, пухкі , масою 600-900г. Ягоди великого розміру, безкісточкові , м'ясисті, масою 7,5 - 8г., трохи витягнуті, янтарно-жовтого кольору. М'якоть світла, хрустка, має багато соку. Смак гармонійний. Виноград містить 16% цукру і 6 г/л кислоти. Сорт Афродіта характеризується прекрасним товарним виглядом і гарною транспортабельністю. Цей сорт не любить вологості, тому поливати його потрібно рідко. Стійкість до хвороб  вище середнього 2,5-3 бали.  Морозостійкість -24 °С.

Киш-миш Володар

kush-mush volodar-min.JPGvolodar.JPG

Кишмиш Володар – безнасінний гібридний сорт винограду селекції В.В.Загорулько. Раннього терміну дозрівання 100 - 110 днів. Кущ сильнорослий.  Квітка двостатеві. Грона конічної форми, подовжена, середньо щільна, масою 600-1400г, мак сильна до 2кг.  Ягода овально-яйцевидної форми, жовтого кольору, вагою 3-3,5г. М'якоть щільна, шкірка при їжі не відчувається. Смак ягоди кишмишу гармонійний з високою цукристістю. Форма високоврожайна, грона на кущах добре зберігаються до кінця вересня. Урожай Кишмишу Володар має гарну транспортабельність, не обсипається при перевезенні. Стійкість до мілдью, оїдіуму 3 - 3,5 бала. Морозостійкість -24° С.

Киш-миш Гранд Ютуб

kush-mush grand utyb-min.JPG

Киш-миш Джой

djoyu-min.JPG

Киш-миш запорізький

Кишмиш Запоріжський – безнасінний сорт винограду, отриманий у результаті схрещування сортів Вікторія і Русбол. Термін дозрівання дуже ранній або ранній, 110-120 днів. Сила росту вище середньої або сильноросла. Грона великі і дуже великі 600-900г, конічної форми, часто з крилом, середньої щільності, рідше пухкі. Ягоди 16-19 і 15-17 мм, масою 2-2,5г., овальної форми, темно-червоного або темно-фіолетового кольору, гармонійного смаку, м'ясисто-соковиті. Пагони визрівають дуже добре. Живці вкорінюються добре. Сумісність з підщеп і сортами хороша. Плодоносних пагонів 85-95%. Навантаження 25-35 очок на кущ, обрізка лоз на 6-8 очок. Плодоносність очок біля основи пагонів висока, тому можна проводити і коротку обрізку на 3-4 вічка. Через систематичне перевантаження кущів врожаєм, обов'язково його формування. Стійкість до хвороб високе. Морозостійкість -25 °С.

Киш-миш Лазур

kush-mush lazur.-min.JPGkush-mush lazyr-min.JPG

Киш-миш Лорус

kush-mush lorus-min.JPG

Киш-миш Лучистий

kush-mush lychustuj -min.JPG

Кишмиш Променистий -  безнасінний столовий сорт винограду  селекції Молдавського НІІВіВ,  отриманий від схрещування сортів Кардинал і кишмиш рожевий (Автори: М.С. Журавель, І.П. Гаврилов, Г.Н. Борзікова). Ранньо-середнього  терміну дозрівання  125-130 днів. Кущі сильнорослі. Листя середні, округлої форми, п'ятилопатеві, середньо- або сильно розсічені. Верхня сторона листа блискуча, гладка, світло-зеленого кольору, нижня – не опушена. Квітка двостатеві. Маса гроно в середньому 500-600 грам. Грона циліндричної форми, з розширенням на кінцях, пухкі або середньої щільності. Сорт володіє відмінним потенціалом і при хорошому догляді його грона можуть мати вагу більше 2 кг. Ягоди розміром 22х17мм, вагою 3-4 грами, золотисто-рожевого і рожево-червоного кольору, овальні, злегка подовжені, м'ясисто-соковиті. Кишмиш променистий має високі смакові якості, володіє легким приємним мускатним присмаком. Цукристість 17-21%, кислотність 6-7 г / дм3. Відносно стійкий до оїдіуму, але не стійкий до мілдью. Сприйнятливий до кореневої філоксери. Пагони визрівають добре і задовільно. Плодоносних пагонів  50-70%, число грон на втечу - 1,3-1,6. Сорт схильний до перевантаження врожаєм. Обрізка на 6-8 очок. Сорт відрізняється гарною транспортабельність. Морозостійкість  -20° С.

 

Киш-миш Нептун

Киш-миш Нептун

Киш-миш Прелесть

kush-mush prelest-min.JPG

Киш-миш Саграйон

kush-mush sagrayon -min.JPG

Саграйон - безнасінний сорт винограду, з селекції США (Каліфорнія), отриманий при схрещуванні сортів Кардинал і невідомий безнасінний сорт. Відноситься до 1-го класу безнасінних. Термін дозрівання ранній, 115-120 днів. Квітка двостатеві. Кущі середньої сили росту, визрівання лози хороше. Оптимальне навантаження на рослину очками 35-40. Обрізка лоз на 6 - 8 очок. Урожайність висока. Грона конічної форми, середньої щільності, масою 500-700г. Ягоди злегка овальної форми, розміром 18х22мм, вагою 4-5г, зелено-жовтого кольору, з тонкою шкіркою, яка при їжі не відчувається. Розтріскувань шкірки ягід і поразок осами не спостерігалося. М'якоть щільна, хрустка, смакові якості відмінні. Цукристість не менше 20% при не високій кислотності. Грона добре транспортуються, придатні для тривалого зберігання. Стійкість до основних хвороб середня, потрібні профілактичні обробки фунгіцидами. Морозостійкість до -23°С.

Киш-миш Султана

IMG_5967-min.JPG

Киш-миш Томпсон

IMG_5984-min.JPGIMG_5985-min.JPG

Киш-миш Фейс

kush-mush fase-min.JPG

Киш-миш Цитронний

czutronnuy-min.JPGkush-mush czutronnuy.-min.JPGkush-mush czytronuy-min.JPG

Кишмиш Цитронний – безнасінний сорт винограду. Ранньо-середнього терміну дозрівання  110 - 115 днів. Кущі середньої і вище середньої сили росту. Квітка двостатеві. Лоза визріває добре. Оптимальне навантаження на кущ 30 глазіклв при обрізанні на 2-4 вічка. Кореневласні насадження сильнорослі. Грона циліндро-конічна і конічна, крилата, середньої щільності, середьою вагою 1,2 кг. Ягода середня, округлої форми, зеленувато-жовта і жовта, вагою 3,5 – 4 грами. Шкірочка тонка, міцна, при їжі не відчувається. М'якоть соковита. Смак гармонійний, з сильно вираженим цитрусовим мускатним ароматом. Цукристість до 25-27% при кислотності 5-7 г/л. У ягоді 3-4 овальних насіння середнього розміру. Врожайність висока 150-200 ц/га. Стійкість до мілдью, оїдіуму 3 - 3,5 бала. Морозостійкість -25 °С.

Киш-миш Челінджер

kush-mush chelindger-min.JPG

Клеопатра

kleopatra-min.JPGkleoptra.-min.JPG

Клеопатра – столова гібридна форма винограду з селекції Бурдака, отримана при схрещуванні  сортів Віва Айка і Софія. Термін дозрівання ранньо-середній, вегетаційний період становить 115-125 днів з моменту розпускання бруньок. Квітка двостатеві, запилення проходити добре. Грона дуже приваблюють своєю красою. Незвичайна структура кисті, ягідки загострені і стирчать «їжачком».  Вага грон  800-1500г. Ягоди мають витягнуту, трохи загострену до периферії форму. Маса в середньому дорівнює 18-20г, а розміри 37х20мм. Колір при дозріванні змінюється від жовто-рожевого, до темного червоно-бузкового. Пігмент розміщується нерівномірно, в більшості випадків кінчик плоду темніше його основи. Кожна виноградина покрита воском, що надає їй матовість і захищає від пошкоджень. М'якоть характеризується середньою щільністю і водянисті. Шкірочка дуже тонка і при вживанні в їжу не відчутна. Смак плодів - гармонійний, дуже приємний. Цукристість знаходиться на високому рівні 17-20%, а кислотність на середньому 5-8 г/л. Приємною особливістю є виражені фруктово-ягідні нотки в смаку і ароматі. Вони близькі до малини або смородини. Стійкість до захворювань поки вивчається. Морозостійкість до -23ºС.

Кодрянка

Kudryanka

Кодрянка -  столовий сорт  винограду, виведений в НІВіВ МСГ і продовольства Республіки Молдова, нині НВО "ВИЕРУЛ", в результаті схрещування сорту Молдова та Маршальський. Гібридна форма отримала селекційний номер VIII-24-15. Дуже раннього дозрівання 110-120 днів. Кущі великої сили росту, визрівають добре на всю довжину. Квітка двостатеві. Листя середні, округлі, трилопатеві. Верхня сторона листової пластинки світло-зелена. Сорт характеризується високою плодоносністю пагонів (70-85%). Пагони визрівають добре. Грона великі, конічної форми, іноді з відгалуженнями, пухкі або середньої щільності. Маса однієї коливається в середньому від 500-1000 грам, деякі досягають до 1,5 кг. Ягода темно-фіолетова, овально-довгаста із загостреним кінцем, темно-фіолетові, з густим пруіновим нальотом, м'ясисто-соковита, хрустка, гармонійного смаку, вагою 6-8 г (20х32). Смакові якості - високі, так як шкірка при їжі не відчувається, і кількість насіння становить 1-2 шт. Цукристість 17-18%, кислотність 6-8 г/л. Довго висить на кущах, не втрачаючи смакових якостей. Кількість грон на плодоносний пагін 1,1-1,7. Навантаження на кущ 40-50 очок. Обрізка плодових лоз на 8-10 очок. При перевантаженні сорт схильний до горошіння, але ошатність кистей при цьому не втрачається. Сорт помірно пошкоджується осами. Транспортабельність гарна. Кодрянка стійка до весняних заморозків, толерантна  до філоксери, стійка до мілдью і сірої гнилі (стійкість до грибних хвороб 2,5-3,0 бала). Нажаль, в сильно дощову погоду ягоди можуть розтріскуватися і загнивати. Морозостійкість -23 ° С.

Краса Нікополя

krasa nikКраса Нікополя - столовий сорт винограду. Термін дозрівання дуже ранній (105 днів). Грона середньої щільності або пухкі, конічні, середньою масою 400-600 г. Ягода овальна, середньою масою 4-5 г, темно-рожева, при перезріванні майже фіолетова. М'якоть щільна, шкірка тонка. Смак приємний, гармонійний. Сорт винограду Краса Нікополя стійкий до мілдью трохи нижче середнього. Дуже урожайний, вважається одним з кращих дуже ранніх сортів винограду, забарвлюється рівномірно, має високий товарний вигляд. Морозостійкість -22 ° С.

Красотка

Селекція Є.Г. Павловського. Термін дозрівання - ранній (115-120 днів).

Грона великі, середньою масою 400 - 500 грам. Ягоди масою 6-7 грам, насичено-рожевого або темно-рожевого кольору, довгі, із злегка загостреним кінчиком, окремі досягають маси 8-10 грам.

Сила росту - середня. Визрівання пагонів - 80-90%.

Цукристість - 17-19 г/100 см3 при кислотності 6-7 г / дм3. Коефіцієнт плодоношення 1,2 -1,4.  Ймовірна морозостійкість -24 ° С. Ймовірна стійкість до хвороб - вище середньої.

При виборі цієї гібридної форми для посадки на своїй ділянці слід враховувати, що Красотка ще проходить випробування в різних кліматичних зонах, відповідно не може бути розмов про її стабільність, і на сьогоднішній день ця гібридна форма має як захоплені відгуки виноградарів, так і відгуки повні розчарування .

Ксенія

Ксенія

Лівія

liviya Квітка двостатева. Грона великі, довжиною 25 см і більше, циліндричні, масою 600-800 грам, відмінного товарного вигляду. Деякі грона гіллясті. Ягоди великі, масою 11-13 грам (28 х 18мм), рожевого кольору, овальної або яйцевидної форми. М'якоть м'ясисто-соковита, з мускатним ароматом, приємного сортового смаку. Шкірочка ягід середньої товщини, при їжі не відчувається.

 Кореневласні насадження сильнорослі. Визрівання пагонів високе. Живці вкорінюються добре. Стійкість до мілдью, оїдіуму на рівні 3,5-4 балів. Морозостійкість -21 ° С.

Лада-Т

Lada-T-min.JPG

Лазур Білий

lazyr biluy-min.JPG

Ланцелот

lanczelot-min.JPG

Ланселот – столова  форма винограду, отримана при схрещуванні сортів Подарунок Запоріжжю, Екстаз і FV-3-1.  Ранньо-середнього терміну дозрівання, 125-130 днів. Кущі дуже сильнорослі. Квітка двостатеві. Грона ширококонічні, дуже великі, щільні, середньою масою 900-1200г, окремі до 3 кг. Ягоди овальної форми, дуже великі, розміром 31x22,3мм, вагою 12-14г молочно-білого кольору, на сонці  із засмагою. М'якоть щільна, м'ясиста. Смак гармонійний. Цукристість 17-19 г/100 см3, кислотність 6-7 г/л. Визрівання пагонів дуже гарне. Урожайна. Коефіцієнт плодоношення 1,3-1,5. Стійкість до мілдью і оїдіуму підвищена. Морозостійкість  -25°С.

Лора

lora-min.JPG

Лора - столова форма винограду, з селекції одеського інституту.  Дуже раннього терміну дозрівання, 110-115 днів. Квітка функціонально жіночого типу, запилюється добре. Грона конічної форми, середньої щільності або пухкі (залежить від запилення і сили росту пагонів), масою 700-2000г. Ягоди циліндричної або овальної форми, красивого салатово-білого кольору з білим пруїном, розміром 22х30мм, вагою 7-10г. М'якоть щільна приємного смаку, присутній мускат. Цукор накопичує добре, може довго висіти на кущах, при цьому вміст цукру може бути вище 20%, при кислотності 5-8 г/л. Насіння досить великі. Транспортабельність дуже хороша. Лоза визріває добре. Обрізка лоз - середня або коротка. Лора дуже гнучка в плані догляду та кліматичних районів вирощування винограду.  Стійкість до мілдью підвищена - 3 бали, сірою гниллю не пошкоджується, розтріскування ягід спостерігається вкрай рідко. Морозостійкість  до -23 °С.

Любік Пірос

IMG_5983-min.JPG

Любимий

ЛюбимийВиноград Любимий гібридна форма отримана від схрещування Талісман х Аркадія х Дружба в 2011 році Форма дуже раннього терміну дозрівання  95-105 днів. У звичайні роки дозріває на початку серпня. Пагони великої сили росту. Визрівання лози високе, більше 3/4 довжини. Живці вкорінюються добре. Квітка двостатева. Цвітіння, в звичайні роки, в перших числах червня. Запилення проходить добре, ягоди в гронах одного розміру. Гроно циліндроконічне або конічне, дуже велике, середньої щільності, масою до 1кг. Ягода овальна або яйцевидна, за зовнішнім виглядом нагадує ягоди Аркадії, велика, масою до 16-18г і вище, дуже красива жовта. Шкірочка ягід середньої товщини, при їжі не відчувається. Може вражатися осами. Урожайність ягід висока, стабільна, більше 6кг з рослини. Морозостійкість форми підвищена, витримує зниження температури до -23С. Стійкість до мілдью висока - 7 балів, сірої гнилі висока -7 балів, оїдіуму вище середньої - 5-7 балів. Характерна особливість: дуже ранній термін дозрівання, дуже красива велика товарна гроно з високими смаковими якостями жовтих ягід, може незначно вражатися осами.

Магістр

MagistrIMG_5981-min.JPG

Магістр - нова гібридна форма винограду аматорської селекції Пижова Володимира Митрофановича. Термін дозрівання даної форми ранній. Грони  великі, привабливі, масою до 1200 грам. Ягода дуже велика подовжена, може досягати до 4 см, гармонійного смаку. Виноград Магістр морозостійкий, проте стійкість до гібридних захворювань перевіряється.

Колір: рожевий. Ранній сорт винограду. Високі смакові якості.

Термін дозрівання ранній (110-115 днів);
Функціональність квітка: двостатева;
Маса грона 700-1200 г;
Маса ягоди 10-12 г;
Смак гармонійний;
Кущі сильнорослі;
Морозостійкість -23 ° С;
Стійкість до хвороб висока.

Малиновий Супер

malunovuy syper-min.JPG

Мон-Блан

mon-blan-min.JPG

Мускат ЖЕКА

IMG_5970-min.JPGmuskat dgeka-min.JPG

Мускат Зоряна

muskat zoryana.-min.JPGmuskat zoryana-min.JPG

Мускат молочний

Мускат молочний

Мускат Пасата

myskat pasata-min.JPG

Надія-Азос

Надія АЗОС. (Молдова х Кардинал). Одержаний на АЗОСВіВ (Анапа, Росія). Термін дозрівання 120-130 днів (при САТ +2400 ° С). Квітка двостатева. Листя середньої величини, темно-зелені. Сила росту велика. Визрівання пагонів хороше. При загущенні куща врожай погіршує якість. Ягода темно-синя, з сильним восковим нальотом, овальна, вагою 5-8 грам, м'якоть м'ясиста, хрумка. Смак простий, гармонійний. Гроно велике, ширококонічне, пухке, масою 500-800 грам, окремі грона досягають ваги 2 кг. Цукристість 15-17 відсотків, кислотність 7-8 г / л. Плодоносних пагонів 80-90 відсотків. Кількість грон на плодоносний пагін 1,2-1,6. Морозостійкість -22 ° С. Стійкість до грибних хвороб 3,0-3,5 бала. Не боїться сірої гнилі. Живці вкорінюються слабо. Сорт названий Курдюмовим Н.І. «Рекордсменом по віддачі врожаю». Надія АЗОС дійсно є дуже врожайним, стабільним, товарним сортом. Відрізняється високою транспортабельністю. Його відносять до 10 кращих «ринкових» сортів.

Назарій

nazariy.-min.JPGnazariy-min.JPG

Назарій – столовий сорт винограду з селекції Бурдака А.В.. Раннього терміну дозрівання. Пагони великої сили росту. Квітка двостатеві.  Грона великі пухкі, конічної форми, масою 700-1500г. Ягоди великі, округлої або овальної форми, розміром 33х28 мм, вагою 14-16г, темного кольору.  М'якоть м'ясисто-соковита, щільна, хрустка, гармонійно-сортового смаку. Шкірочка ягід при повному дозріванні червоно-фіолетового кольору. Транспортабельність хороша. Стійкість до хвороб вивчається. Морозостійкість до -23°С.

Нельсон

nelson-min.JPG

Нельсон – столова форма винограду з селекції Бурдака А.В. Раннього терміну дозрівання. Пагони великої сили росту. Квітка двостатеві. Грона великі, циліндро-конічної форми, середньої щільності, масою 600-1400г. Ягоди великі, овальної форми, масою 12-15г, жовтуватого кольору.  Шкірочка тонка. М'якоть щільна, хрустка, відрізняється вираженим мускатним смаком і ароматом. У плодах можуть перебувати 1-2 кісточки. Грона довго зберігають свій товарний вигляд і відмінно підходять для тривалого зберігання, ягоди при перевезенні не лопаються. Морозостійкість до -23 °С.

Ординар

ordunar-min.JPG

Пам'ять Небесної Сотні

pamyat nebesnoi sotni-min.JPG

Пам'ять учителя

pamyat uchutelya.-min.JPGpamyat ychytelya-min.JPG

Паріжанка

parijanka-min.JPG

Подарок Запоріжжю

Виноград Подарунок Запоріжжю відноситься до столових сортів з середніми термінами дозрівання. Кущі сильнорослі. Грона циліндро-конічні або конічні, від пухких до щільних, досягають маси 600-900 г. Ягоди великі, зелені, м'ясисто-соковиті, масою 10-12 г і розміром 33 × 25 мм, з простим без вишуканості смаком.

Квітка, навіть у несприятливі роки, добре запилюється, не дивлячись на те, що для нього характерний функціонально жіночий тип розвитку. Для гарного запилення достатньо наявність неподалік квітучих двостатевих сортів або форм. Сорт винограду Подарунок Запоріжжю відрізняється гарним товарним виглядом і високою врожайністю. Ягоди в гроні зазвичай вирівняні, але при вирощуванні на чорноземах можуть залишатися зеленими навіть при повному дозріванні.
Виноград Подарунок Запоріжжю стійкий до грибкових захворювань.

Пріма України

Prima Ukrainy-min.JPG

Преображеніє

Преображеніє (Талісман х Кишмиш променистий) - гібридна форма винограду аматорської селекції В.Н. Крайнова, дуже раннього терміну дозрівання 116-125 днів. Кущ дуже великої сили росту. Гроздь циліндро-конічна, дуже велика, середньої щільності, масою до 700-1500 грамм і більше. Ягода овальна, велика, масою до 12-18г, розміром до 36х24 мм, при повному дозріванні рожева. М'якоть ніжна, приємного гармонійного смаку. Шкірочка ягід середньої товщини, при їжі не відчувається. Цукристість соку ягід 17-19 г, кислотність 6-7 м.  Осами уражається в середній мірі. Чудове товарне враження. Навантаження рослини пагонами 24-28. Обрізка лоз плодоношення середня. Стійкість грибних хвороб на рівні 3,5-4 бали, до морозу на рівні -19 -22. Транспортабельність і товарність дуже висока. 

Продюсер

Продюсер

Реа

Реа. Може зустрічатися під назвою Jupiter, Юпітер, але варто враховувати, що існує однойменний безнасінний сорт (Юпітер) американської селекції). Термін дозрівання ранньо-середній або середній (125-130 днів). Кущі сильнорослі.  Листя великі й дуже великі, подовжені, яйцеподібні і п'ятикутні, глибоко розсічені, 5 або 7 лопатеві. Нижня поверхня листа щетиниста і злегка опушена. Грона великі, середньою масою 700 грам і більше, конічні, помірно крилаті,  товарного вигляду.

Ягода дуже велика, середньою масою 5-8 грам, яйцеподібна з загостреним кінчиком, ніжно рожевого або золотисто-рожевого кольору. Шкірочка середньо міцна. Насіння або відсутні повністю, або присутні у вигляді м'яких рудиментів.

Визрівання пагонів хороше. Цукристість 12-14 г/100 см3, кислотність 7,5 г/дм3.

Стійкість до хвороб - середня, стійкість до морозів на рівні - 22 ° С.

 

Ребека

rebeka-min.JPG

Родос

rodos-min.JPG

Родос – столова форма винограду, з селекції Бурдака А.В.  Раннього терміну  дозрівання 115-120 днів. Кущ середньо рослий. Квітка двостатева. Визрівання лози хороше, обрізка середня.  Грона дуже велика,  масою 800-1500г. Ягоди овальної форми, великі, розміром 38x28 мм, масою 12-18г, фіолетового кольору. М'якоть м’ясисто-солона, шкірочка щільна, при їжі не відчувається. Цукристість 19-20%, кислотність 6-7 г/л. Смак гармонійний. Урожайність стабільна. Стійкість до хвороб підвищена.  Морозостійкість  -23 °С.

Рожевий Баклановський

Термін дозрівання ранній (115-125 днів). Кореневласні насадження середньої або вище середньої сили росту. Грона великі 650-850г., Без горошення, конічні, рідше щільні. Ягоди великі 28 х 23мм., Овальні, рідше овально-соскоподібні, білого кольору, гармонійного смаку, з високим цукром. М'якоть ягід середньої щільності. Транспортабельний. Урожайність висока і стабільна. Пагони визрівають дуже добре. Живці вкорінюються задовільно, вступає в плодоношення на 2-3-й рік. Плодоносність вічок біля основи пагонів висока, тому можна проводити і коротку обрізку. Добре чуйний на підвищені дози органічних і мінеральних добрив. При високому рівні агротехніки грона до 1,5-2 кг і мають високі товарні та смакові якості. Морозостійкість - 25С. Стійкий до мілдью, оїдіуму, сірої гнилі.

Розіна

Розіна, столовий сорт винограду, раннього терміну дозрівання. Сильнорослий сорт. Листя темно-зелені з гострими зубцями. Грона середньої величини, рівномірно заповнені. Ягоди від червоного до темно-синього кольору, залежно від ступеня зрілості, злегка овальні, великі. М'якоть з тонким, приємним ароматом, хрумка. Сорт відносно стійкий до грибних захворювань.

Розалінда

rozalinda.-min.JPGrozalinda-min.JPG

Розалінда - столова гібридна форма винограду, отримана І.М. Ворронюк, шляхом схрещування сортів  Подарунок Запоріжжя і Фантазія. Раннього  терміну 115-125 днів. Кущ сильнорослий.  Лоза визріває добре.  Квітка двостатева.  Грона велика, циліндроконічної форми і середньої щільності, масою 700-1500г. Ягода велика, розміром 33х27мм, масою 12-20г, овально-яйцевидної форми, жовто-рожевого кольору, при повному дозріванні рожевого. М'якоттю соковита і приємним смаком. Шкірочка при їжі не відчувається. Цукристість становить 17-20%, кислотність  5-8 г/л. Урожайність – висока. Живці добре вкорінюються, формуючи, в подальшому, сильну кореневу систему. Обрізка лози плодоношення на 8-10 нирок, а навантаження на кущ складає 30-35 нирок. Стійкість до захворювань мілдью, сірої гнилі, оїдіуму підвищена 5-7 балів, філоксери - не вивчалася.. Морозостійкість  до -24˚С.

Розова Димка

Міжвидовий гібрид селекції Крайнова. Сорт відноситься до ранньо-середнього (115-120 днів). Маса грона коливається від 600 грам (при посередньому догляді) до 1,5 кг. Грона конічні, не схильні горошення. Характерні ягоди масою 12-14 грам, округлої форми (розміром 32x28), біло-жовті, прозорі, при повному дозріванні набувають ніжно-рожевий наліт, приємного, гармонійного смаку. Осами уражається в середній мірі. Середньо-щільна, м'ясисто-соковита м'якоть, шкірка з'їдається. Кущі сильнорослі. Для сорту характерне довге зберігання на кущах. Визрівання пагонів хороше. Відмінне укорінення живців. Хороша сумісність з підщепами. Стійкість до грибкових захворювань підвищена (3-3,5 бала). Морозостійкість -23 ° С. Зарекомендував себе гарною транспортабельністю, відмінними товарними якостями.

Ромео

romeo-min.JPG

Рудік

rudik-min.JPG

Рус-бол

Столовий мягкосім'янний сорт винограду раннього терміну дозрівання (115-125 днів). Виведений в РосНІІВіВ ім. Я.І.Потапенко в Болгарії. Отриманий в результаті схрещування (Віллар блан x Сверхранний безнасінний) Урожайність висока, стабільна. Середньої сили і сильної сили росту. Плодоносних пагонів 85-95%. Необхідно обов'язкове видалення зайвих суцвіть і слаборозвинених пагонів. Грона конічні, помірно-щільні, великі й дуже великі, 400-600 г, деякі - до 1 кг, і навіть - понад 1,5 кг. Транспортабельність висока. Ягоди білі, овальні, великі 18x16 мм, безнасінні (присутні рудименти), простого гармонійного смаку. Цукристість 19-21%, кислотність 5-7 г / л. Стійкий до мілдью (3,2 бала), оїдіуму, гнилі. Комплексно-стійкий сорт. Морозостійкість -25 ° С.

Руслан

ruslan-min.JPG

Рута

Рута (Кишмиш Променистий х Талісман). Автор сорту Загорулько В.В. Столовий сорт дуже раннього терміну дозрівання (95-100 днів).


Сила росту куща дуже велика. Визрівання лози хороше. Грона великі, конічні, середньо-пухкі, масою 400-700 грам. Ягоди дуже великі, масою 7-12 грам (22 x 36 мм) і більше, соскоподібні, рожевого кольору. Смак гармонійний. Шкірочка при їжі не відчувається. Цукристість 19,2%, кислотність 7,5 г / л.


 Урожай може довго висіти на кущах. Коефіцієнт плодоношення 1,2. Для кущів цього сорту бажана велика площа живлення. Стійкість до мілдью, оїдіуму - 3,5-4,0 бала. Морозостійкість до 21 ° С.


Сорт цікавий дуже раннім терміном дозрівання, ошатною ягодою красивою формою,гарними смаковими якостями.

Сігма

Sigma.-min.JPGsigma-min.JPG

Сіяна

siyana.-min.JPGsiyana-min.JPG

Сіяна - столовий сорт винограду, отриманий Дмитром Тодоровим  в Інституті землеробства і насінництва «Зразків Чифлік»,  Болгарія. Середнього  терміну  дозрівання. Кущ сильнорослий. Квітка двостатеві. Грона великі, конічної форми, середньої щільності, масою 500-1200г. Ягода дуже велика, подовженої форми, розміром 26х36 мм, вагою  12-14г, синьо-чорного кольору, в середньому з двома насінням середнього розміру. М'якоть м'ясисто-соковита, хрустка. Цукристість 17%, кислотність 5,2 г/л. Транспортабельність висока.  Стійкість до хвороб: філоксери, мілдью, оїдіуму, сірої гнилі – середня. Морозостійкість до -21°С.

Сані-дольчі

sani dilchi-min-min.JPG

Сашенька

Сашанка

Світлина

SvitlynaIMG_5980-min.JPG

Новий сорт винограду селекції "Братства Галицьких Виноградарів". Колір: білий. Смакові якості: присмак дюшесу. Стійкий до хворіб. Ранній термн дозрівання.

Виноград Світлина - це результат вільного запилення сорту Подарунок Запоріжжю. Сорт раннього терміну дозрівання.
Кущі у винограду великої сили росту. Грони великі циліндро-конічної форми, середньої щільності. Ягоди овальної форми з середнім розміром 34х25 мм, зелено-білого кольору. Шкірочка тверда. М'якоть соковита із присмаком дюшесу.
Сорт володіє хорошими товарними якости, відрізняється великою транспортабельністю, морозостійкістю, а такоже непоганий стійкістю до різніх захворювань.
Особливості та характеристики товару:
Кущ: сильнорослий;
Термін дозрівання: 120-130 днів;
Колір: зелено-білий;
Смак: гармонійній "дюшес";
Вага ягоди: 12-14 г;
Вага грона: 800- 1000 г;
Транспортабельність: висока;
Урожайність: висока;
Стійкість до хвороб: висока;
Морозостійкість: висока до - 25 ° С;
Термін реализации замовлення - 5-10 днів.

Сенатор Бурдака

senator burdaka.-min.JPG

Сенатор – столова гібридна форма винограду, отримана А.В. Бурдака,  при  схрещуванні сортів Талісман і Аркадія. Раннього терміну дозрівання, від початку розпускання бруньок до повної зрілості 110-115 днів.  Пагони великої сили росту. Квітка двостатеві.  Запилення проходить добре, ягоди в гронах одного розміру. Гроно конічної форми, великі,  середньої щільності, масою 800-1600г. Ягода яйцеподібна, велика, вагою 15-20г, розміром 36х-30мм, жовтого кольору. М'якоть середньо щільна, приємного легкого мускатного смаку. Шкірочка ягід середньої товщини, при їжі не відчувається. Цукристість м'якоті ягід до 20-22%, при кислотності до 5-8 г/л. Визрівання лози високе, більш 2/3 довжини. Живці вкорінюються добре. Обрізка лоз плодоношення середня, 6-8 очок. Стійкість до мілдью - 7 балів, сірої гнилі високу - 7 балів, оїдіуму високу - 7 балів, філоксери - не вивчалась. Морозостійкість до -24°С.

Сенатор Павловського

senftor pavlovskogo.-min.JPGsenator pavlovskogo-min.JPG

Сенатор Павловського - столова форма винограду з селекції Е.Г. Павловського, отримана при схрещуванні сортів Подарок Запоріжжю і Шоколадний. Ранньо-середнього терміну дозрівання, 135-140 днів.  Квітка двостатеві. Кущі сильнорослі. Грона великі, середньої щільності, масою 700-1500г. Ягоди овальної форми, темно-червоного кольору, вагою  11-15г. М'якоть м'ясисто-соковита, смак мускатний. Збалансований вміст цукрів і кислот. Шкірочка ягід тонка, при їжі не відчувається. Поразка осами не спостерігалося. Пошкоджень від сонячних променів - опіків, не спостерігалося. Насіння середніх розмірів, до 2-3 в звичайні роки. Транспортабельність висока. Стійкість до мілдью вище середньої 3-3,5 балів. Поразок оїдіумом не спостерігалося. Стійкість до антракнозу на рівні 3,5 балів. Сірою гниллю ягоди не уражалась.  Морозостійкість до -24 °С.

Сицилія Бурдака

suczuliya byrdaka-min.JPGseczuliya byrdaka.-min.JPG

Сицилія – столова форма винограду, з селекції Бурдака. Ранній термін дозрівання 115-125 днів. Кущ сильнорослий.  Квітка двостатеві, запилення проходить дуже добре. Обрізка лози плодоношення на 6-8 нирок, а навантаження на кущ складає 25-30 нирок. Лоза визріває добре. Грона дуже велика, циліндричної форми, пухкої структури, середньої щільності, вагою 500-1500г. Ягода велика, розміром  50х30мм, вагою 15-25г, молочно-білого кольору.  М'якоть щільна і хрустка. Шкірочка легко з'їдається. У смаку чудово гармонують цукристість і кислотність, відчувається легкий мускат. Стійкий до хвороб. Морозостійкість до -23°С.

Слава Україні

Slava Ukraini-min.JPG

Слава Україні - нова гібридна форма винограду, отримана при схрещуванні сортів Талісман і Кодрянка. Ранньо-середнього або середнього періоду дозрівання. Сила росту велика, врожайність висока. Плодоносність 1-2 грона на втечу. Визрівання лози раннє, задовго до дозрівання ягід. Квітка двостатева.  Грона середньо-пухкі, вагою 500-1200 грам. Ягоди великі, овальної форми, чорного або темно-фіолетового кольору, з густим пруіновим нальотом, вагою 8-10 грам. М'якоть щільна, хрустка, насіння не багато, 1-2 шт. Смак ягід гармонійний, мають хороший баланс цукру і кислоти. Шкурка ягід міцна, при їжі не відчувається.  Ягоди не схильні до розтріскування, горошіння,  осами не уражаються. Стійкість до хвороб підвищена, на рівні 2,5-3 бали. Морозостійкість близько -24°С.

Софіївський

sofiivskuy. -min.JPGsofiivskuy-min.JPG

Софіївський – столова гібридна форма винограду, виведена селекціонером Голуб А.А., при схрещуванні сортів Софія і Аркадія. Ранній термін дозрівання, 110-115 днів. Кущ сильнорослий. Лоза визріває добре, майже на всю довжину приросту. Грона великі, пухкі, конічної форми, масою 700-900г, середньої щільності. Ягоди овально-округлої форми, вагою 10-12г, червоно-рожевого забарвлення. М'якоть соковита, відмінного приємного смаку з ароматом мускату. Шкірочка тонка, при їжі не відчувається. Насіння середніх розмірів, 1-2 в ягоді. Сорт не схильний до горошіння, розтріскування і не уражається  осами. Грона довго зберігаються на кущах.  Врожайність висока і стабільна. Обрізка лоз плодоношення на 6-8 очок. Середня стійкість до мілдью, оїдіуму і сірої гнилі. Морозостійкість  до -22 °С.

Супер Екстра

Виноград Супер-екстра - столова форма винограду. Термін дозрівання ягід - Дуже Ранній. Кущі сильнорослі. Гібридна форма з двостатевім типом квітки. Грона масою 370-505 р. Ягоди великі, слабо яйцевидні, білі, за типом и кольорах дуже схожі на ягоди сорту Аркадія, альо шкірка грубіша и смак простішій, ніж у Аркадія. Середня маса ягоди - 7 г, розмір 24,7 х 20,9 мм. Смак гармонійній.

Сфінкс

Сила росту кущів велика. Гроно велике, циліндроконічне, помірно щільне, масою 600-900 грам, окремі до 1,5 кг. Ягоди великі, масою 8-10 грам (30 х 28 мм), овальні або яйцевидні, темно-синього кольору. Смак гармонійний, з характерним сортовим ароматом. М'якоть хрустка.

Пагони визрівають добре. Живці вкорінюються добре. Сорт характеризується стійкістю до хвороб (мілдью, оїдіум - 3,0-3,5 бала). Морозостійкість -23 ° С.

Виноградарі відзначають, що бруньки у Сфінкса розпускаються досить пізно, тим самим рятуючи форму від весняних заморозків. Крім цього, відмічено, що при підвищеній температурі цвітіння спостерігається горошення. Сфінкс не може похвалитися дуже ошатними, товарними кистями, але на ринку при реалізації ягід має високу ціну, так як надходить на ринок одним з перших.

Тимур

Гібридна форма дуже раннього терміну дозрівання (105-113 днів). Грона 400-600г., Цилиндроконічні і конічні, помірно пухкі, рідше помірно щільні. Ягоди великі 29 х 21мм., 6-8г., Соскоподібні або овальні з загостреним кінчиком, білі з бурштиновим або слабо коричневим загаром на сонці. М'якоть ягід хрустка, щільна, з мускатним ароматом. Шкірочка ягід при їжі не відчувається. Цукор набирає добре. Визрівання пагонів повне і раннє. Сумісність з підщепами хороша. Морозостійкість - 25С. Стійкий до мілдью, оїдіуму, сірої гнилі.

Тресно Сідліс

IMG_5968-min.JPG

ТРОЯ

IMG_5972-min.JPG

Троя - безнасінний столовий сорт винограду, Болгарської селекції  Д. Бабріков. Дуже раннього або раннього терміну дозрівання. Сила росту середня або вища за середню. Квітка двостатеві. Грона циліндричні, середньої щільності, масою 600-1000г, ягоди великі, округлої або слабо овальної форми, середньою масою 6-8г, темно-вишневого кольору. Цукристість соку ягід 16,6 г/100см3, кислотність 5,2 г/дм3. М'якоть щільна, м'ясисто-соковита, шкірка міцна, в смаку спостерігається легкий мускат. Транспортабельність гарна. Урожайність висока. Стійкість до грибних хвороб середня. Морозостійкість  -22°С, вимагає укриття кущів на зиму.

Туз-Бордо

tyz bordo.-min.JPGtuz bordo-min.JPG

Туз Бордо – столова гібридна форма винограду. Раннього терміну дозрівання, 110-125 днів. Квітка двостатеві. Кущ сильнорослий. Грона нещільна, пухка, витягнутої, циліндроконічної форми, масою  800-1500г. Ягоди великі, овальної форми, вагою 10-16г, бордового відтінку. Смак гармонійний  з м'ясистою м'якоттю і дуже тонкою шкіркою, котра при їжі не відчувається.  Горошіння не спостерігається. Плоди дуже швидко набирають колір і стають темно-бордового кольору. Цукристість 25,5 г/100см³. Врожайність висока, з лози можна зібрати близько 5-6 кг. Ягоди дуже довго зберігаються, не розтріскуються під час дощів, можуть висіти до морозів, не втрачаючи смакових якостей, тому сорт винограду придатний для експортного виробництва. Сорт стійкий до хвороб 2,5-3 бали.  Морозостійкість до -23°С.

Урожайний

Urogjaynyy - min.JPG

Успенський

 Успенський  Успенський1IMG_5973-min.JPGIMG_5974-min.JPG

Фієста

fiesta - min.JPG

Фенікс

IMG_5986-min.JPG

Форевер

forever-min.JPG

Хамелеон

hameleon-min.JPG

Хамелеон – столова гібридна форма винограду з селекції Вишневецького, отриманий при схрещуванні сортів Атлант Запорізький,  Глаша,  Аркадія і Кишмиш Променистий. Дуже ранній термін дозрівання, 100-110 днів. Грона дуже великі, вагою 1000-1500г, окремі можуть досягати 2 кг, конічної форми. Ягоди великі, розміром 32х28мм, вагою 12-14г, овальні, світло-рожевого кольору, гармонійного смаку. Цукристість 17-19%. При правильному догляді можна зібрати, досить хороший урожай. Придатний для тривалого зберігання, а також ягоди можуть довго висіти на кущу не втрачаючи своїх якостей. Стійкість до гібридних захворювань вище середньої. Морозостійкість -23 °С.

Хрустік

Хрустик

Хрустик - нова столова форма винограду дуже раннього терміну дозрівання, селекції Павлія Богдана Михайловича. Власні насадження мають велику силу росту. Грона красиві, нарядні, середньою масою 400 грамм. Ягоди красивого молочно - білого кольору, овальної форми, розміром 28 + 20 мм. смак приємний гармонійний, м'якоть солодка, хрустяща.Транспортабельность і врожайність хороші.

Чорна Пантера

chorna pantera.-min.JPGchorna Pantera-min.JPG

Чорна пантера - столовий сорт винограду, селекційно виведений Вишневецьким М. П., при схрещуванні сортів  ЗОР 1 і Надія АЗОС + Валек, Рішельє + Кубань. Середнього  терміну дозрівання 115-125 днів. Кущ сильнорослий. Квітка двостатеві і проблем із запиленням не виникає. Лоза визріває добре.  Грона великих розмірів, середньої рихлості, масою 800-1200г і більше. Ягоди подовженої форми, розміром 40х25 мм, вагою 16-18г, темно-сині, майже чорного кольору. М'якоть середньої щільності, соковита з приємним гармонійним смаком, з ароматом свіжості. Завдяки товстій шкірці не уражається осами.  У дощовий період від надлишку вологи ягоди не тріскаються. Зберігання та транспортабельність на високому рівні. Стійкість до мілдью і оїдіуму на рівні 3,0-3,5 балів. Сірою гниллю майже не уражається. Морозостійкість до -24˚С.

Чорний Ворон

Chornuy Voron.-min.JPG

Чорний Хрусталь

Chornuy hrystal-min.JPG

Чудо Болгарії (Дунав)

Виноград Дунав - це складний гібрид ((Балкан х Риби мехур) х Кардинал) з раннім терміном дозрівання (115-125 днів). Був виведений в Болгарії. Кущі сильнорослі з добре визріваючими пагонами.

Квітка двостатева. Грона великі (в середньому 400-600 г, до 1,5 кг), Ягоди подовжено-овальні, великі (7-15 г), яскраво-червоні, при перетримці червоно-фіолетові, темно-червоні або чорні, гармонійного смаку, із слабким мускатним ароматом. М'якоть хрустка. Сорт винограду Дунав має цукристість 16-21%, при кислотності 5-7 г / л. Свіжий виноград отримує високі дегустаційні оцінки. На кущі 55-70% пагонів плодоносні. Плодоносити починає на 2-3 рік. Урожайність стабільна, висока, 130-140 ц / га.
Сорт відрізняється високою транспортабельність. Не пошкоджується осами. За літературними даними може витримувати морози до -18 ° С. Стійкість до хвороб середня. Виноград Дунав може змагатися з багатьма сортами завдяки раннього терміну плодоношення, великим червоним довгим привабливим ягодам, тому часто користується популярністю у виноградарів, які вирощують ягоду на продаж.

Ювілей Новочеркаська

Ювілей Новочеркаська - один з найбільш шанованих виноградарями сортів столового винограду селекції Крайнова Віктора Миколайовича. Відноситься до трійці найкрасивіших і найсмачніших сортів Крайнова (Преображення, Віктор, Ювілей Новочеркаська).

Раннього терміну дозрівання. Дозріває 15-25 Серпня (115-125 днів).

Грона великі від 0,7 до 1,5 кг, конічні, не схильні горошення. Ягоди дуже великі - 12 - 18 гр., Подовжено-овальні, біло-рожеві, гармонійного смаку. М'якоть м'ясисто-соковита, шкірка з'їдається. Урожайність з куща висока. Пагони визрівають добре, живці легко вкорінюються, сумісність з підщепами хороша. Морозостійкість -23 гр .. Транспортабельність і товарність високі. Стійкість до грибкових захворювань 3 - 3,5 бала. Осами пошкоджується в середній мірі.

Ювілей №70

Ювілей-70 - сорт "самогубець" тобто перевантажує себе, на плодоносному пагоні зазвичай завжди закладає по 4 суцвіття. Ягода жовта з сильним сортовим мускатом, що не зникає при перетримці на кущах. Дозріває зазвичай до 20 серпня. Непогана стійкість до хвороб. Грона зазвичай 300-500г.

Користь для здоров'я Мало фруктів виноград садженці зібрали стільки уваги в дослідженні здоров'я літературі , як виноград. Однією з причин може бути їх широке присутність в раціоні у всьому світі. За винятком Антарктиди , виноград вирощують на всіх континентах Землі , і дослідники з різних країн були особливо зацікавлені в цій їжі. Але ще більше одна з причин полягає в дивовижній Поживний склад самих винограду. Щороку , здається , що список зі здоров'ям підтримку виноградних поживних речовин виноград садженці зростає більше , і це може виявитися непростим завданням просто йти в ногу з багатьма фитонутриентов , передбачених цією популярною їжі. Організована відповідно до науково - обгрунтованих категорій , список нижче дасть вам загальне уявлення про Phytonutrient багатства винограду. У той час як один сорт винограду навряд чи містять всі фитонутриентов виноград садженці , перерахованих нижче , виноград , як група , як було показано , щоб надати нам наступні купити саджанці винограду здоров'ям підтримку поживних речовин: стильб ресвератрол piceatannol птеростилбен флаваноли катехіни епікатехіни проціанідіни проантоцианидина viniferones флавоноли кверцетин кемпферол мірицетин ізорамнетін фенольні кислоти кавова кислота купити саджанці винограду кумаровая кислота феруловая кислота галловая кислота каротиноїди бета -каротин лютеїн зеаксантин На додаток до перерахованих вище поживних речовин , виноград , також було показано , містять гормон і антиоксидантної купити саджанці винограду мелатоніну , а також унікальні олігопептиди (невеликий білок - подібних молекул) , які мають антибактеріальні та інші властивості. З їх переважного числа здоров'ям підтримку фитонутриентов , це не дивно , що виноград , як було показано , щоб забезпечити багато з виноград саженцы украина наших систем організму з передбачуваними переваг . Області вигоди у виноградному дослідження включають серцево- судинну систему , дихальну систему , імунну систему , запальні систему , систему регулювання цукру в крові , і нервову систему. Ще однією областю спеціальної вигоди , є профілактика раку , з ризиком раку молочної залози , виноград саженцы украина простати і раку товстої кишки стає найбільш ймовірних областей винограду переваг протиракових . У наступних пунктах дасть вам ближчий погляд на деяких ключових областях досліджень в галузі охорони здоров'я на виноград. антиоксидант Переваги Багатство антиоксидантних виноград саженцы украина поживних речовин у винограді кілька разючу ! На додаток до надання нам із звичайним антиоксидант , як вітамін С і марганець , виноград заповнені антиоксидантних фитонутриентов , які варіюються від загальних каротиноїдів , як бета -каротин , щоб незвичайних стильбенів купить саженцы винограда украина як ресвератрол , а загальне число різних антиоксидантів у винограді добре працює в сотні . ( Навіть гормон мелатонін був визначений у винограді і, як відомо , діють як антиоксидант , наданої цієї їжі . ) Важливо відзначити , що насіння та шкіра містять багатющий концентрацію антиоксидантів. Це дуже рідко можна знайти купить саженцы винограда украина більш високу концентрацію антиоксиданту в м'ясистої частини винограду , ніж присутня в насінні або шкіри. З цієї причини , більшість досліджень здоров'я на виноградних антиоксидантів не проводилося на цілих винограду. Замість цього , це дослідження було проведено на шкірці винограду , екстракт шкіри винограду , виноградних кісточок , екстракт виноградних виноград Лора кісточок , або на виноградних екстрактів , які містять шкіру і насіння і м'якоть . Як правило , плоть винограду містить приблизно 1/20th-1/100th від загальної антиоксидантної здатності насіння або шкіри. Чим більше концентрація антиоксидантів в шкірі і насіння винограду не означає , що ми не на користь від вживання в їжу весь виноград , в тому числі плоті ! Але це значить , виноград Лора що ми повинні ставитися до виноградні дослідження в цілому , як , швидше за все , відображає сильні короткострокові антиоксидантними властивостями , виноград Восторг чим би бути пов'язані з короткостроковою споживання цільного винограду. Дослідження антиоксидантних пільг, що надаються винограду або виноградних компонентів включає в себе наступні висновки. Виноград і виноградне компоненти можете: допомогти запобігти деякі кисню , пов'язаних ферментів стати гіперактивними . Ці ферменти включають ксантин оксидази і каталази. збільшити наші кровоносні виноград Восторг рівні глутатіону (критичний антиоксидант) , а також збільшити частку зниження до окисленого глутатіону (одна важлива міра антиоксидантної здатності ) . захистити клітинні мембрани від пошкодження вільними радикалами. більш низькі рівні кисню реактивних молекул в нашій крові . зменшити окислення жиру виноград Тимур ( перекисного окислення ліпідів ) . нижні біомаркери оксидативного стресу. Протизапальні Переваги Поряд з їх сильною антиоксидантною підтримки , виноград надати нам однаково сильним протизапальним переваг . Ще раз , дослідження в цій області рідко бере участь дієтичне споживання цільного винограду , а швидше додатковий прийом компонентів винограду або виноградних екстрактів. Тим не менш, у нас є всі підстави вважати , що ці ж протизапальні переваги пропонуються цілих , свіжого винограду , можливо виноград Тимур , просто не до такої ж міри , в короткостроковій ситуації ( як в кілька тижнів або місяців , які характеризують більшість наукових досліджень). Це важливо пам'ятати , що ми можемо насолоджуватися виноград протягом усього виноград Водограй життя ! Виноград були визначені понизити наш ризик надмірного і небажаного запалення в різних напрямках. Багато молекули прозапальних повідомленнями може мати їх рівень активності скоротилася на споживання виноградного . Ці молекули містять інтерлейкін 6 (IL- 6 ) , інтерлейкін 1 - бета (IL- 1b ) і виноград Водограй фактор некрозу пухлини альфа (TNF - альфа ) . Перевиробництво прозапальних ферментів циклооксигенази 1 і 2 ( COX -1 і COX - 2 ) також менш імовірно наступне споживання виноградних компонентів. серцево- судинні Переваги Жодна виноград Августин система тіло не краще розташований, щоб пожинати плоди антиоксидантів і протизапальних молекул в винограду , ніж серцево -судинної системи. Усі клітинки в нашій крові потребують захисту від можливого пошкодження кисню (особливо в наших артеріях , де концентрація кисню в крові особливо висока ) виноград Августин . Наші накладки кровоносних судин також необхідно сильне антиоксидантну підтримку. Хронічне запалення в нашій серцево -судинної системи також є головним завданням для багатьох видів серцево -судинних захворювань , і оптимальне регулювання запального активності системи особливо важливо в зниженні наш ризик атеросклерозу та інших умов. Список серцево пільг, що надаються винограду і виноградних компонентів є, мабуть , найбільш вражаючим з усіх переваг винограду. Це також одна виноград Красотка з причин того , що споживання винограду у вигляді червоного вина було розцінено деякими дослідниками в якості ключа для розуміння " французький парадокс " . Французький парадокс відноситься до досліджень спостереження про здоров'я серця у французькому населення у зв'язку з їх насичених жирів. Незважаючи є досить велика кількість насичених жирів в їх загальній дієті , французьке населення в цілому виноград Красотка було відзначено , мають набагато більш низькі рівні серцево -судинних захворювань , ніж можна було б очікувати з високою насичених жирів. Однією з причин могло б бути протизапальну (і антиоксидант) підтримки для їх серцево- судинної системи на регулярній основі червоного вина. Ідея , що червоне вино ( з червоного винограду) може допомогти пояснити французький парадокс це просто ще одна причина для нас , щоб розглянути виноград як великий додаток до серце здорове харчування. виноград садженці Всі наступні серцево переваги були продемонстровані у проведенні наукових досліджень з винограду і виноградних компонентів: більш ефективне регулювання кров'яного тиску , в тому числі зниження АТ , якщо висока найкраще регулювання холестерину , у тому числі загального зниження холестерину , якщо висока зниження рівня холестерину ЛПНЩ знижується окислення ЛПНЩ зниження рівня реактивних виноград садженці молекул кисню в крові зменшення ймовірності клітинної адгезії до стінок кровоносних судин менше завдавати удару разом клітин тромбоцитів , коли недоречно посилюється виділення оксиду азоту з ендотеліальних клітин, купити саджанці винограду що вистилають стінки кровоносних судин в ситуаціях , коли вазодилатація необхідна краще запальні регулювання у крові збільшити рівні глутатіону в крові Переваги цукру в крові З точки зору регулювання рівня цукру в крові, не всі фрукти створені рівними. Кавун , наприклад , має відносно високий глікемічний індекс ( ГІ) значення в діапазоні 70-75 , і не вважається їжа , яка може бути вільно з'їдені осіб, які мають труднощі з цукру в крові балансу . Виноград , з іншого боку , купити саджанці винограду вже давно були класифіковані як низьким глікемічним індексом ( ГІ) продуктів харчування , зі значеннями GI в діапазоні від 43-53 . У разі винограду , недавні дослідження також показали , що низьке значення GI винограду є хорошим показником переваг цього фрукта в цукру в крові. Дослідження в даний час підключені споживання виноградного до кращого балансу цукру в крові , кращого регулювання інсуліну , і підвищеної чутливості до інсуліну. Ми підозрюємо , що сильний Phytonutrient зміст винограду відіграє ключову роль у забезпеченні цих цукру вигод , пов'язаних крові. Anti -Aging і довголіття Переваги Кілька винограду фитонутриентов може грати роль в тривалості життя і може виноград саженцы украина надати нам антивікових переваг . Найбільш вивченими в цьому районі користі для здоров'я є ресвератрол ( стільбен Phytonutrient даний основному у виноградній шкірки , а й у виноградних насіння і плоті винограду) . Ресвератрол недавно було показано збільшення експресії трьох генів всі пов'язані з довголіттям . ( Ці три гени SirT1s , Fox0s і PBEFs . ) Цікаво , що деякі дослідники показали , паралель між активації цих генів довголіття по ресвератрола і активації дієту з обмеженою калорійністю. виноград саженцы украина (В старіння і довголіття досліджень , наша здатність отримати оптимальне харчування для найменшу можливу кількість калорій пов'язано з нашого довголіття , і чим більше ми можемо зменшити наші калорій під час перебування оптимально харчуватися , тим краще наші шанси здорового старіння та довголіття. ) когнітивні Переваги Кілька недавніх досліджень з винограду прийому екстракту тваринами , а купить саженцы винограда украина також споживання виноградного соку з боку людини , припускають , що виноград може надати нам деякі важливі когнітивні переваги . Наприклад , щоденне споживання виноградного соку Конкорд у розмірі 1-2 чашки протягом декількох місяців , як було показано для поліпшення десятки учасників дослідження з Каліфорнії вербальному навчанню Test. Інші дослідження на тварин показали , що надмірне накопичення активних форм кисню ( ROS ) в головному мозку може бути попереджено з прийомом винограду екстрактів , як це надмірне накопичення бета -амілоїдного білка в гіпокампі купить саженцы винограда украина області мозку . Синтез молекул прозапальних обміну повідомленнями в головному мозку (у тому числі IL- 6 , IL -1b і ФНП - альфа ) також було показано , щоб бути зменшено споживання виноградних екстрактів. У той час як великомасштабні дослідження на людях , щоб підтвердити ці потенційні вигоди , ми очікуємо , що виноградні вигоди для нашої пізнавальної здоров'я буде підтверджена в подальших дослідженнях . Антимікробні Переваги Численні виноградні фитонутриентов , як було показано , щоб мати протимікробними властивостями. Ці фітонутрієнти варіюються від загальних флавоноїдів як кверцетин до менш поширених стильбенів як piceatannol і ресвератрол . Останні дослідження показали , що виноград може також містити унікальні набори олигопептидов (короткі білкові , як молекули) , які мають антимікробні властивості . Точно , як ми отримати вигоду з цих антимікробних речовин у винограді , поки не відомо. Але дослідники почали міркувати про їх можливу роль у допомозі нам запобігти мікробів , пов'язаних з проблемами , як харчових отруєнь . У той час як дослідження в цій області явно знаходиться на ранніх стадіях , це буде цікаво подивитися , чи є дієти виноград Лора , багаті винограду (чи виноградного виноград Восторгпродуктів , таких як червоне вино) виявляються пов'язані із зменшеним ризиком мікробних проблем , пов'язаних як їжа походження хвороба . Переваги протиракових Антиоксидантні та протизапальні властивості винограду роблять їх природним для захисту від раку , тому що хронічне окислювальний стрес і хронічне запалення може бути ключовими факторами в розвитку раку . Якщо наші клітини отримують перевантажені окисного стресу (пошкодження клітинної структури і функції клітин надмірно реактивних кисневмісних молекул ) і хронічної надмірної запалення , наш ризик раку клітин збільшується. Надаючи нам багатих поставок антиоксидантних та протизапальних речовин , виноград може допомогти нам уникнути цієї небезпечної поєднання хронічного окислювального стресу і хронічного запалення. Дослідження винограду , виноградних компонентів і раку була зосереджена на трьох типах раку : раку молочної залози , раку товстої кишки і раку передміхурової залози. У випадку раку молочної залози , винограду фитонутриентов , які отримують найбільшу увагу дослідників було катехіни , проантоціанідіни і стильб (особливо ресвератрол ) . Для раку товстої кишки , необхідні додаткові дослідження увага була зосереджена на виноградних флавоноїдів і винограду антоціани. виноград Тимур ( Це дослідження тенденція може означати , що темно -фіолетові , червоні і чорний виноград може в кінцевому підсумку найкращий вибір для профілактики раку товстої кишки , ніж зеленого винограду , хоча журі все ще відсутня в цій галузі. ) Одним з цікавих розвиток у дослідженнях з винограду і профілактика раку товстої кишки бере участь дослідження з GADF , або виноградний антиоксидант харчові волокна. У той час як GADF є власністю , що в кінцевому виноград Водограй підсумку може бути продано на ринку в якості харчової добавки , виноград Августин ідея , що виноград волокна і виноградні антиоксиданти в сукупності забезпечують нашу товстої кишки при особливої ​​підтримки має сенс. Волоконно вкрай необхідно для здорової товстої кишки , і виноград дають нам приблизно 1 грам волокна в кожні 60 калорій. Антиоксиданти також необхідні, і виноград прийти через сильні в антиоксидантної категорії . Це поєднання антиоксидант - плюс- волокно може бути однією з причин , що профілактика раку товстої кишки вискочив у дослідженнях в галузі охорони виноград Красотка здоров'я на виноград. В області раку простати , саме стильб (у тому числі ресвератрол ) були в центрі уваги в дослідженнях по боротьбі з раком властивостей винограду.

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbeac9 #140f10441 #020613191828